Maša za domovino in 32. obletnica Republike Slovenije v Brežicah

Pozdrav domovini, 25. junija 2023

Slovesno sv.mašo v cerkvi Sv. Roka v Brežicah, 25. junija 2023 v čast 32. obletnici samostojnosti Republike Slovenije je daroval dr. Ivan Štuhec, ob somaševanju ostalih duhovnikov. Pred cerkvijo je sledil krajši kulturni program v izvedbi Moškega pevskega zbora Kapele pod vodstvom zborovodkinje Katje Bogovič. Uvodoma je zbrane pozdravila Alenka Černelič Krošelj, nadaljeval je predsednik društva 1824 Jurij Žnideršič in poudaril pomen tovrstnega praznovanja in obeleževanja najbolj pomembne obletnice za našo državo. V imenu Občine Brežice je spregovoril tudi podžupan Aleksander Gajski. Prijetno vzdušje so ob koncu nadaljevali še v ob darovih vinogradnikov in sladkih razvadah pekovskih mojstrov.

FOTOGALERIJA – klik za povezavo

Maša za domovino v cerkvi Sv. Roka v Brežicah, junija 2023