Javno vodstvo po cerkvi Sv. Lovrenca Brežice

Strokovno javno vodstvo po cerkvi Sv. Lovrenca, umetnostno zgodovinski pogled na poslikavo notranjosti je na javnem vodstvu podala umetnostna zgodovinarka Alenka Černelič Krošelj. V nadaljevanju so pa v Slomškovem domu prikazali še krajši film o letošnji postavitvi jaslic v osrednji brežiški cerkvi. Ob tem so tudi prvič pokazali veliko oltarno sliko, ki je pred desetletji krasila glavni oltar v cerkvi, ob rekonstrukciji so sliko predali v hrambo Posavskemu muzeju Brežice. Kot kaže pa so možnosti, da se bo slika v doglednem času strokovno restavrirala in nato verjetno nekje našel ustrezen prostor tudi zanjo. Dogodek je bila tudi obeležitev 11 letnice delovanja Društva 1824 iz Brežic.

Reportažni zapis o vodenju po cerkvi Sv. Lovrenca v Brežicah

Postavitev Jaslic v cerkvi Sv. Lovrenca v Brežicah Božični čas 2022