Socialni teden: VABILO

V okviru letošnjega Socialnega tedna vljudno vabljeni v Slomškov dom v Brežicah, na okroglo mizo z naslovom: Pogovor z Milanom Kšelo, zlatomašnikom, župnikom v Brežicah od leta 1981. Okrogla miza bo v soboto, 28. septembra 2019, ob 20. uri, v Slomškovem domu v Brežicah. Vodila jo bo Alenka Černelič Krošelj. Letošnja tema Socialnega tedna Kdo sem, kdo smo? daje številne možnosti razmišljanja o posamezniku in skupnosti. In kdo je eden ključnih členov vsake župnije? Zagotovo duhovni pastir, ki pa je poleg tega tudi človek vsakdanjika. Milan Kšela je s svojim delovanjem postal nepogrešljiv član skupnosti, ne samo župnije, ampak tudi mesta in občine. Leta 2017 mu je OS občine Brežice podelil naziv častnega občana, kar se ne zgodi ravno pogosto. Po lepem praznovanju zlatomašnega jubileja na župnijski praznik – Lovrenčevo, bomo s pogovorom odkrivali istovetnosti, ki jih ne zaznamo, o katerih ne razmišljamo, a vemo, da tudi te sooblikujejo našo skupnost. Ali je Župnija Brežice edinstvena, smo bolj povezani kot drugje, je naša skupnost sestavljena iz tistih posameznikov, ki zmorejo več in sežejo dlje? Smo vključujoča ali izključujoča skupnost? Vprašanja, ki bodo zrcalila vse nas, bodo rdeča nit večera, kjer si bomo ogledali tudi razstavo fotografij iz življenja zlatomašnika, ki je bila odprta ob slovesnosti. Dogodek organizira: Društvo 1824