Rokovo 2019 v Brežicah

V sklopu obeleževanja obletnice naše romarske cerkve Sv. Roka v Brežicah je Društvo 1824 v sodelovanju z Župnijo Brežice tudi v letošnjem letu dne 16. 8. 2019 organiziralo sejem, ki se je odvijal pred cerkvijo sv. Roka v Brežicah. Malce nam je nagajalo vreme, kljub temu pa je sejem obsegal 11 stojnic, na katerem so se prodajali rokodelski in drugi podobni izdelki, in sicer: zelišča, med, medica, suha roba, suhi mesnati izdelki, kmetijski izdelki ter izdelki iz lesa. Gre za ponudbo, ki je bila značilna za sejem ob Rokovem in je posodobljena oziroma prilagojena sodobni ponudbi in lokalnim ponudnikom.

Rokovo v Brežicah 2019

btrhdr

btr

Obiskovalci sejma so bili deležni tudi pogostitve s hrano in pijačo, in sicer smo ponudili značilno brežiško juho »telerflajš« (goveja juha s kosom mesa in brez prikuhe), ki so jo romarji jedli na ta dan. Namen dogodka je bil obeležiti še eno obletnico (255. obletnico) naše romarske cerkve Sv. Roka v Brežicah, znamenite brežiške cerkve, ki opredeljuje severni vhod v mesto. Sejem in dogajanje ob cerkvi je namenjeno širši javnosti, predstavitvi in rekonstrukciji naše dediščine, ki je privabila prve obiskovalce – turiste iz različnih krajev daleč naokoli in z obeh strani današnje meje. Celosten pristop k praznovanju in obeležitvi vključuje različne elemente, ki združujejo preteklost s sedanjostjo, povezujejo prednike z našimi prizadevanji in so pomemben del življenja in dediščine mesta in občine.

Dogodek je podprla tudi Občina Brežice.