iz arhiva Dobrodelni koncert “KLIC DOBROTE BREŽICE” 2013

Koncert organizira Župnijska Karitas Brežice, od leta 2012 v sodelovanju z Društvom 1824.

Koncert vsako leto pritegne pozornost ljudi vseh generacij, posebno starejših, ki se drugih takšnih koncertov v drugih krajih ne morejo udeležiti (zaradi bolezni ali starosti). Program koncerta je izredno bogat, saj obsega skupine s področja glasbe, folklore in literature. Nastopajoči so iz vrst vseh generacij, od najmlajših otrok, ki še obiskujejo vrtec, do upokojencev. Prireditev v dvorano tako vsako leto privabi številne obiskovalce, ki pomagajo Karitas zbrati nujno potrebna sredstva za lajšanje stisk najrevnejših družin po vsej Sloveniji.

Številni nastopajoči glasbeniki, pevci, plesalci in drugi umetniki bodo tudi letos s svojim nastopom nagovorili  javnost. Trkali bodo na dobroto src in pozivali k pomoči družinam v stiski. Še posebej za družine z otroki, kjer so starši izgubili zaposlitev ali ne dobijo plačila za delo, so pred težkimi preizkušnjami in težavami, ki jih sami ne morejo rešiti. Število družin in tudi potrebe se žal stalno povečujejo. Dobrodelni koncert Klic dobrote Brežice je tako tudi prošnja vsem ljudem dobrega srca, da skupaj pomagamo tistim, ki so potrebni naše pomoči.